Sesja szkoleniowa

StartProgram konferencjiSesja szkoleniowa

Sesja szkoleniowa „Czym jest własność intelektualna? Istotny aspekt pracy badacza w dziedzinie nauk farmaceutycznych.”


Drodzy Uczestnicy!

Mamy przyjemność przedstawić harmonogram szkolenia wraz z sylwetkami naszych prelegentów, którzy przyjęli zaproszenie do wygłoszenia prelekcji. Szkolenie odbędzie się dn. 28.01.2021 w godz. 8:30-11:00 w formie on-line na platformie Zoom, zgodnie z harmonogramem konferencji. Link dostępu zostanie Państwu przesłany drogą mailową.


Data wykładu: 28.01.2020 godz. 8:30-9:30

Tytuł wykładu: Ochrona patentów farmaceutycznych

Sylwetka prelegenta: dr Tomasz Targosz – specjalista z zakresu własności intelektualnej, w tym w szczególności praw autorskich i pokrewnych oraz prawa patentowego, a także nieuczciwej konkurencji i prawa ochrony konkurencji i konsumentów. Reprezentował klientów w precedensowych sporach dotyczących ochrony patentów farmaceutycznych oraz ochrony praw autorskich w Internecie, a także w postępowaniach przed Prezesem UOKIK i w postępowaniach sądowych z odwołania od decyzji Prezesa UOKiK w sprawach dotyczących nadużycia pozycji dominującej, porozumień ograniczających konkurencję oraz praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów.

Responsive image

Data wykładu: 28.01.2020 godz. 9:30-10:30

Tytuł wykładu: Ochrona własności intelektualnej w polityce korporacji Theranos

Sylwetka prelegentki: dr Iga Bałos – doktor nauk prawnych, adiunkt w Instytucie Prawa Prywatnego Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie. Specjalizuje się w prawie własności intelektualnej, prawie zwalczania nieuczciwej konkurencji i prawie prywatnym międzynarodowym.

Jest stypendystką The Hague Academy of International Law przy Międzynarodowym Trybunale Sprawiedliwości w Hadze. W 2015 roku jej rozprawa doktorska, „Zdatność arbitrażowa sporów dotyczących patentu”, otrzymała Nagroda Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za najlepszą rozprawę doktorską na temat własności intelektualnej, przyznaną w XIII edycji konkursu na najlepszą pracę naukową na temat własności intelektualnej, ogłoszonego przez Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej. Prowadzi badania dotyczące wyzwań, jakie Sztuczna Inteligencja stawia systemowi ochrony patentowej. Jest autorką wielu publikacji w języku polskim i angielskim, także o charakterze popularno-naukowym.

Jako praktyk, współpracowała przez kilka lat z kancelarią rzeczników patentowych a obecnie zajmuje się sprawami twórców filmowych.

Responsive image

Data wykładu: 28.01.2020 godz. 10:30-11:00

Tytuł wykładu: Komercjalizacja wyników badań naukowych

Sylwetka prelegentki: dr Katarzyna Waligóra-Borek – absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego, obroniła pracę doktorską na Wydziale Biologii, Geografii i Oceanografii, jest autorem kilku publikacji naukowych. Posiada szerokie doświadczenie zdobywane między innymi w Biurze Zarządzania Procesami Grupy LOTOS S.A.

Karierę w branży medycznej rozpoczęła od pracy w Banku Tkanek i Komórek, Kliniki Hematologii i Transplantologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego. Obecnie pełni obowiązki Dyrektora Centrum Transferu Technologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Posiada kilkuletnie doświadczenie w zakresie transferu technologii pomiędzy jednostkami naukowymi a podmiotami gospodarczymi. Odpowiada za pozyskane dla Uczelni fundusze krajowe i międzynarodowe w zakresie komercjalizacji innowacyjnych badań naukowych oraz w zakresie pobudzania przedsiębiorczości studentów. Aktywnie uczestniczy w działaniach spółki celowej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego – Centrum Innowacji Medycznych Sp. z o.o.

Responsive image